Oznakowanie wewnętrzne budynków i biur

Oznakowanie wewnętrzne budynków i biur

4 lipca 2018
Opis/galeria

Dobra informacja wizualna to ukłon w stronę klienta. Dlatego starannie wykonujemy oznakowanie wewnętrzne budynków i biura, bo jest to tak bardzo istotne dla należytego wizerunku firmy. Nic dziwnego bo oznakowanie biura pełni ważną funkcję reklamowo informacyjną. Jakże to jest istotne dla każdego klienta, gdyż w tedy mogą bez problemu poruszać się po wyznaczonych miejscach obiektu i biura.

Ponieważ oznakowanie biura pomaga budować wizerunek firmy nie można go traktować po macoszemu. Przecież równocześnie, służy jako dodatkowa ozdoba pustych przestrzeni i wnętrz.
Co najważniejsze to oznakowanie wewnętrzne budynków powinno być starannie przemyślane i zaprojektowane aby nie wprowadzało dezinformacji i nie odstraszało klientów.

Jakie są niezbędne elementy oznakowania wewnętrznego budynków?

  1. Głowna Tablica Informacyjna: W nagłówku tablicy powinna być umieszczona nazwa obiektu z adresem. W środkowej części tablica zawiera nazwy firm, działów i biur z informacjami o lokalizacji tj piętro i nr pokoju. W dolnej części zaleca się umieścić kontakt do administratora obiektu.
  2. Tabliczki Kierunkowe – Ten rodzaj oznakowania budynków to zwykle strzałki kierunkowe do kluczowych obszarów obiektu. Trzeba pamietać, że jest to opcja której nie powinno się nadużywać, ponieważ ich nadmiar będzie utrudniał odszukanie tego co istotne.
  3. Tabliczki Przydrzwiowe, czyli podstawowe oznakowanie biura lub pokoju. Dlatego tabliczki najczęściej umieszczamy na ścianie po stronie klamki na wysokości oczu. Takie oznakowanie pokojów biurowych jest jednoznaczne i czytelne. Opcjonalnie oznakowanie biura umieszcza się na drzwiach, ale nie jest zalecane rozwiązanie na oznakowanie biura, ponieważ po otwarciu drzwi nie widać oznakowania, a nawet sporadyczne trzaskanie drzwiami może uszkodzić mocowanie tabliczek.

Zalecane elementy, które warto uwzględnić planując oznakowanie biura?

  1. Logo w Recepcji. Ten element jest niezbędny w oznakowaniu biura, sali konferencyjnej, czy pokoju spotkań. Widoczne logo jednoznacznie potwierdza w jakim miejscu jesteśmy. Dlatego Logo zawsze umieszczamy w dobrze widocznym miejscu.W tej sprawie oferujemy całą gamę i różnorodność formy. Zwykle to są elementy przestrzenne.  Jednak ze względu na wielkość treści lub grafiki czasem nie jest możliwym wykonanie logo przestrzennego. Dlatego wykonujemy w tedy rodzaj eleganckiego szyldu pleksi lub dibondu mocowanego na dystansach ze stali nierdzewnej. W wielu przypadkach oznakowanie biura lub recepcji przyjmuje formę logo podświetlanego. 
  2. Oklejanie przeszkleń biurowych. Niektóre pokoje lub sale są niczym akwarium w których można obserwować nie rybki lecz zapracowane osoby. Dodatkowo szklane drzwi stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa osób które mogą ich nie dostrzegać. Aby uniknąć tych przykrych sytuacji wykonujemy projekty i oklejenie przeszkleń biurowych. Są to elementy oznakowania biura które zdecydowanie poprawiają estetykę i komfort miejsca pracy.
  3. Tablice Reklamowe to ważny element reklamowy w oznakowaniu biura. Ponieważ pozwalają na prezentację produktów i usług oferowanych przez Twoją firmę należy dokonać starannej selekcji. Następnie  należy się skupić na wyborze miejsca na ich ekspozycję. Mogą być eksponowane jako  zestaw plakatów naściennych, lub jako wolnostojące pylony, standy, rollupy, ścianki wystawiennicze itp. systemy reklamowe.

Dlaczego oznakowanie biura powinni wykonać fachowcy?

Poprawne oznakowanie wewnętrzne budynków pomaga w organizacji ruchu i daje wiele możliwości reklamy wizualnej. Jeśli całość oznakowania budynku lub biura jest spójne i estetyczne to świadczy o profesjonalizmie i podnosi prestiż inwestora. Bez projektu i jego wizualizacji trudno zapewnić odpowiedni efekt. Dlatego chętnie pomagamy naszym klientom w tworzeniu optymalnego rozwiązania oznakowania wewnętrznego budynków i biura.
Zaufaj fachowcom!

Powiązane produkty
Co nowego?

Szanowni Państwo,

najbliższe dni to czas, który z powodu odpowiedzialności za siebie i innych, powinniśmy spędzić w domu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych – w tym celu prosimy ograniczenie wizyt w naszej firmie do koniecznego minimum.

 

Przy okazji przypominamy, że aby ograniczyć ryzyko zachorowania warto szczególnie dokładnie przestrzegać podstawowych zasad higieny, myć często ręce, unikać dużych skupisk i kontaktów z osobami przyjeżdżającymi ze stref objętych wysoką liczbą zachorowań.